Dodaj coś od siebie

Racibórz to wielokulturowa mozaika. Na przestrzeni wieków spotykały się tutaj ze sobą różne tradycje, a każda dopisywała kolejny rodział w intensywnej historii tego fascynującego miasta.

Rebranding miasta:
Strategia marki

Analiza i diagnoza marki
Architektura marki
Research, trendy
Strategia komunikacji
Stylistyka, tonality

Identyfikacja wizualna

Logo miasta
System oznaczeń submarek
Elementy graficzne
Ilustracje
Ikony, infografika
Motion design

Wdrożenie

Szablony druków miejskich
Oprawa komunikacji social media
Materiały promo – info
Brand Manual

Nowa identyfikacja wizualna to logo inspirowane herbem Raciborza oraz przejrzysty system oznaczeń dla instytucji związanych z miastem.

W nowym znaku wykorzystaliśmy geometrię herbu Raciborza. Dwupolowa tarcza składa się z orła oraz drewnianego koła.

Komunikacja

Tworząc materiały staraliśmy się patrzeć nie tylko w przeszłość, ale także w teraźniejszość i przyszłość miasta. Stąd hasło skierowane do obecnych mieszkańców Raciborza, zachęcające do wspólnego tworzenia historii.

Przekładając ideę na język graficzny, wybraliśmy kształty charakterystyczne dla miasta, takie jak detale architektoniczne budynków, układ przestrzenny terenów zielonych oraz eksponaty znajdujące się w Muzeum Miejskim.

Key Visual został pomyślany w taki sposób, by można go było dowolnie skalować i kolorować. Geometryczne kształty mogą również służyć jako maski do zdjęć i ilustracji.

System jest elastyczny i pozwala tworzyć zróżnicowane materiały. Klasyczne rozwiązania zostały zaprojektowane z myślą o oficjalnej komunikacji Urzędu Miasta. Te bardziej kreatywne pasują do instytucji jultury oraz miejskich wydarzeń.

Materiały oficjalne

W prostych i eleganckich layouty dla Urzędu Miasta wykorzystaliśmy delikatne, linearne ilustracje landmarków oraz minimalistyczną paletę kolorów.

Materiały promocyjne

Layouty promujące wydarzenia są mniej formalne. Dużo w nich ruchu, kształtów i kolorów.

Dział Promocji kontynuuje wdrażanie zaproponowanych przez nas rozwiązań. Wspierając się opracowanym przez nas manualem, dostosowuje materiały na potrzeby miasta i jego instytucji.

od 2023
Zespół projektowy:
Oksana Shmygol, Tomasz Jurecki, Julek Wierzchowski, Patrycja Mola, Rafał Pyrczak
Zespół ze strony miasta:
Dawid Wacławczyk, Karolina Kunicka

Zobacz inne projekty