Talixo - transport na życzenie

Platforma rezerwacji taksówek i limuzyn wykorzystująca metody i technologię z przewozów lotniczych.

Rebranding marki
Strategia marki

Diagnoza marki i kategorii
Analiza desk research
Stylistyka, tonality

Identyfikacja wizualna

Logo
Key visual
Elementy graficzne
Ilustracje
Ikony i infografika
Motion design

Wdrożenie

Szablony oprawy komunikacji
Szablon prezentacji pitch deck
Szablony prezentacji sales deck
Sesja foto – wytyczne
Design system
Brand Manual

Pasażer lub pasażerka otrzymują pełen pakiet. Cena i komfort dostosowane są do ich potrzeb, a samochód i osoba kierująca pojazdem zostają sprawdzone. Można rozsiąść się w fotelu i cieszyć z komfortowego przejazdu.

Talixo komunikuje się z różnymi grupami odbiorców. Do tworzenia zróżnicowanych komunikatów służą odpowiednio dobrane elementy brandingu: kolor, typografia, zdjęcia i materiały ilustracyjne.

Zależało nam, by klieci indywidualni szybko rozumieli, jak działa Talixo. Przyjazne komunikaty stworzyliśmy przy pomocy żywych kolrów, zdjęć oraz przeskalowanych ilustracji.

Materiały dla kierowców oraz przedstawicieli firm taksówkarskich posiadają mniej pomarańczowego koloru. Mamy tu także powiększona elementy logo oraz zdjęcia. To bardziej formalny sposób komunikowania Talixo.

Zmieniając zdjęcia na czarno-białe, stosując bardziej wyraziste rozwiązania typograficzne i layoutowe, stworzyliśmy wizualizacje dla klientów korporacyjnych i inwestorów.

Podstawowym krojem Talixo jest bezszeryfowy Theinhardt. Podajemy nim hasła lub tytuły. W dłuższych tekstach oraz dokumentach, które wymagają edycji online używany jest neutralny i czytelny font Roboto.

Podstawowym kolorem marki jest jasny pomarańczowy – pozytywny, mocny i bardzo charakterystyczny, inspirowany klasycznym oznakowaniem i designem dla transportu.

Styl ikon nawiązuje do znaków drogowych oraz oznaczeń używanych na lotniskach. W zależności od potrzeb ikony mogą być używane jako elementy ilustracyjne i ozdobne, lub jako mniejsze ikony funkcjonalne, które pomagają wyjaśnić, jak działa usługa.

2019
Zespół projektowy:
Oksana Shmygol, Julek Wierzchowski, Paulina Duźniak, Mirosław Kliś

Zobacz inne projekty